fbpx
Szkolenie online za 0 zł

Jak zacząć zarabiać jako korektorka tekstu

i czerpać satysfakcję z pracy,
nawet jeżeli nie masz wykształcenia polonistycznego
25 lipca o 19:00
Słowna agentka - kurs online - Ewa Binda
Ewa Binda, redaktorka i korektorka

Szukasz nowej drogi zawodowej albo źródła dodatkowego dochodu?

A może już pracujesz jako korektorka, ale czujesz się niepewnie i chcesz się dalej rozwijać?

To szkolenie jest dla Ciebie, jeżeli:

To nieprawda, że korektorką może zostać tylko ktoś po polonistyce.Że w Twoim wieku za późno na zmianę zawodu.


Że zanim przyjmiesz pierwsze płatne zlecenie, będziesz musiała zapamiętać wszystkie reguły językowe i edytorskie.

Pokażę Ci, czego potrzebujesz, żeby zacząć zarabiać jako korektorka tekstu i aby robić to powtarzalnie.

Przekonasz się, w jaki sposób możesz zająć się tym, co kochasz, a przy okazji zyskać większą kontrolę nad swoim życiem – pracując z dowolnego miejsca na świecie, bez sztywnych ram, albo łącząc korektę ze swoją obecną pracą.

Co się wydarzy w czasie szkolenia?

Ewa Binda, redaktorka i korektorka

Po szkoleniu zaproszę Cię do 5. edycji programu mentoringowego dla korektorek: bo znacznie szybciej osiągniesz swoje cele, gdy pójdziesz do celu jasno wytyczoną drogą, bez tracenia czasu na domysły.


Zapisz się na webinar za 0 zł, aby nie przegapić okazji.

Zobacz, co mówią moje kursantki

Katarzyna Mrożek
Katarzyna Mrożekkorektorka, redaktorka, copywriterka, uczestniczka programu Słowna Agentka
Czytaj więcej
Kiedy zaczęłam poważnie rozważać zmianę drogi zawodowej, przyszła mi do głowy korekta tekstów, choć nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego, co to za zajęcie.

Rozglądałam się po Internecie, zbierając informacje na ten temat.

Wtedy Ewa pokazała mi „15 narzędzi korektorki”, a w „Checkliście korektorki” zadała pytanie: Czy możesz zostać korektorką? Odpowiedź brzmiała: TAK!

Potem wpadłam jak śliwka w kompot w Misję #Interpunkcję, a ta była trampoliną do Słownej Agentki.

Tak na dobrą sprawę nie wiem, co wyróżnia ofertę Ewy… Wszystko, co oferuje Ewa, jest na tak wysokim poziomie, napompowane wiedzą do granic możliwości, a przy tym tak bezpośrednio podane – z nutką humoru i ujmującą serdecznością – że ja nie musiałam szukać już niczego innego.

Zrezygnowałam z pełnego etatu „starej” pracy, by mieć czas na dokończenie Słownej Agentki i rozwinięcie skrzydeł w nowej działalności.

W dniu ostatniego spotkania na żywo otrzymałam pierwszą ofertę korekty, a wkrótce kolejną, chociaż nigdzie oficjalnie się nie reklamowałam.

Przypadek? Nie sądzę 🙂
Małgorzata
Małgorzatanauczycielka, korektorka, uczestniczka programu Słowna Agentka
Czytaj więcej
Od jakiegoś czasu myślałam o zmianie profesji, bo czułam zbliżające się wypalenie zawodowe, a poza tym doskwierają mi problemy zdrowotne. Ale na ostateczne podjęcie kroków wpłynął przypadek – reklama w internecie, a później Misja #Interpunkcja i impuls do działania.

Z Twojej oferty przebijały: czułość, troska, piękno formy, cudne kolory. A później przekonał mnie świetnie skonstruowany kurs Misja #Interpunkcja. Jest też coś uzależniającego w tych kursach – coś, co przyciąga jak magnes i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Twój system jest bardzo przemyślany, kompletny, z bogatą obudową psychologiczną, dużym wsparciem mentalnym. Pod względem graficznym – również doskonały.

W skuteczność programu wierzyłam przy każdym drobnym sukcesie, po każdej lekcji i każdego dnia, gdy pomimo zmęczenia siadałam przy ekranie. Po powrocie z pracy niecierpliwie czekałam na maile i kolejne niespodzianki.

Wiem, że sporo się nauczyłam, choć wciąż jeszcze wiele przede mną. Budujące były wszystkie Twoje oceny, wsparcie, pochwały, uwagi, wskazówki.

Pomimo niezliczonych ilości moich potknięć i braków – Ty i tak potrafiłaś dostrzec coś pozytywnego. Takie wsparcie jest niezwykle cenne.
Bernadeta Łazarska
Bernadeta Łazarskakorektorka, uczestniczka programu Słowna Agentka
Czytaj więcej
Zanim dołączyłam do Słownej Agentki, zaczęłam szukać nowych ścieżek rozwoju. W swoim otoczeniu mam osoby przedsiębiorcze, ale nie potrafiłam przełożyć ich działania na swoje cele. Nie wiedziałam, od czego zacząć.

Przyglądałam się swoim pasjom i zasobom. Od zawsze pracowałam z tekstem zawodowo, lubię pisać, poprawiać, tworzyć do szuflady, a także pomagać (również w formie wolontariatu).

Na kurs zapisałam się pod wpływem impulsu. Oprócz impulsu – „przyciągnęła” mnie osoba mentorki oraz skrojona na miarę oferta. Doskonała! Warta każdej złotówki! To najlepszy kurs, w jakim uczestniczyłam! A z racji wieku – było ich wiele.

Zawodowo – czuję się pewnie. Z kursu wyniosłam bardzo dużą dawkę wiedzy potrzebnej w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Jestem bardziej odważna, mam świadomość, że nie muszę być perfekcyjna, lepiej radzę sobie z fałszywymi przekonaniami, mam poczucie sukcesu. Jestem bardziej kreatywna.

Kurs to również olbrzymie wsparcie mentalne dla kobiet. Kłaniam się nisko każdej z ekspertek! Moc wiedzy i wspaniałego przekazu.
Barbara Wrona
Barbara Wronaredaktorka, korektorka, uczestniczka programu Słowna Agentka
Czytaj więcej
Lubię się uczyć i gdy mogę się rozwijać, to z takich możliwości korzystam. I oto pojawia się program z dużym potencjałem – a za nim i bardzo mocno w nim Ewa. Osoba, z którą się rozwijam od dłuższego czasu, bo zachwyciłam się już kursem Misja #Interpunkcja i innymi szkoleniami, jakie organizowała.

To, co otrzymałam w ramach SA, przerosło najśmielsze oczekiwania.

Myślę, że możliwość pracy z Ewą była głównym argumentem, który mnie przekonał, bo co do jakości materiałów, jakie miałam otrzymać, byłam pewna. Wiedziałam, że to jest marka sama w sobie. Podczas programu mogłam zobaczyć inne podejście do korekty tekstów i wziąć z niego to, czego najbardziej mi było potrzeba.

Dzisiaj z każdą przerobioną lekcją uzupełniam brakujące puzzle i pracuje mi się lepiej. Dużo wątpliwości mogę rozwiewać na bieżąco – mam ogrom materiałów, z których mogę korzystać i odnaleźć w nich to, czego szukam.

Weszłam w społeczność, w której się odnalazłam i zyskałam ogrom wsparcia, uczestnicząc w pierwszej części programu na tyle, na ile pozwoliło mi życie. Do tego lekcje marketingowe, które przypominają, że nie samą korektą działalność stoi. ☺

Dzisiaj pilnuję organizacji w plikach i widzę, jak to ułatwia pracę. Lepiej rozplanowuję działania, a nawet podniosłam stawki dla stałego klienta – i ta współpraca trwa.
Dorota Prus
Dorota Pruskorektorka, uczestniczka kursu Misja #Interpunkcja
Czytaj więcej


Kurs Ewy sprawił, że nabrałam pewności siebie; usystematyzował moją wiedzę i pokazał, że sporo już potrafię. Jednak ta większa korzyść to ogromna ilość wiedzy przekazana w prosty sposób, oparty momentami na poczuciu humoru i zabawnych przykładach.

Materiały, które przygotowała Ewa – wiedzowniki, ćwiczebniki – są skarbnicą wiedzy i pomocnikiem każdego dnia. Tak samo jak zamknięta grupa na FB, gdzie pomagamy sobie wzajemnie, motywujemy i nie dajemy się zjeść przecinkowi.

Ja dzięki Misji oraz wsparciu Ewy uwierzyłam w siebie i po miesiącu dostałam pracę korektora.
Kasia Kowalska
Kasia Kowalska wirtualna asystentka, przyszła korektorka i redaktorka, uczestniczka Misji #Przecinek
Czytaj więcej
Ewie udało się mnie zaskoczyć — podejście do kursantów, wiedza i pomysły na jej przekazywanie są niesamowite.

Nigdy nie czułam się tak zaopiekowana, jak podczas tego przecinkowego szaleństwa.

Znajomość zasad to nic w porównaniu do umiejętności ich późniejszego zastosowania — a do tego głównie sprowadza się ten kurs. Ewa prowadzi za rękę, zaczynając od podstaw. Następnie przeprowadza przez gęstwiny i zarośla po to, by później dać pełną swobodę, przyglądając się jedynie z boku zmaganiom, które z czasem (po wielu próbach) przestają przypominać orkę na ugorze.

Samodzielność w działaniu i pewność siebie są zarazem największym i najlepszym prezentem, jaki otrzymujemy po ukończeniu kursu.
Roksana Mazurek
Roksana Mazurekkorektorka, uczestniczka kursu Misja #Interpunkcja
Czytaj więcej
Czekając na garść wiedzy, dostałam jej całą skarbnicę – świetnie merytorycznie przygotowanej, przekazanej w zwięzły sposób oraz z humorem.

Mimo że jestem polonistką, wiele informacji mnie zaskoczyło i jednocześnie uzmysłowiło, jakie typowe dla siebie błędy popełniam.

Udział w Misji pozwolił mi gruntowniej przygotować się do zawodu korektora, który od dawna pragnę wykonywać. Łączy się to z moją pasją językową, niegasnącą od dziecka.
Monika
Monikakorektorka, czytelniczka workbooka „102 zdania z błędami...”
Czytaj więcej
Bardzo pomocny zestaw ćwiczeń w wygodnej formie, który w ciekawy sposób pozwala na solidne zweryfikowanie i uporządkowanie swojej wiedzy, a także na jej skuteczne utrwalenie.

Rozbudowany zestaw (p)odpowiedzi daje możliwość szybkiego uzupełnienia swoich ewentualnych braków, bez konieczności mozolnego wertowania podręczników przy każdym napotkanym problemie. Istny utrwalacz wiedzy.
Anna
Annaredaktorka i korektorka, uczestniczka webinaru „Interpunkcja pod kontrolą”
Czytaj więcej
Samo mięso! W dodatku bardzo sympatyczna prowadząca i rzetelnie przygotowane materiały.

Nie zabrakło również kontaktu z uczestnikami, odpowiedzi na pytania i dużej dawki humoru. Bardzo polecam!
Monika
Monika tłumaczka, uczestniczka kursu Misja #Interpunkcja
Czytaj więcej
Źródło wiedzy, które można odkrywać w trakcie niebywałej przygody – to właśnie Misja. Każdy kurs powinien dawać tyle przydatnych informacji w sposób tak przystępny, zabawny, a przede wszystkim profesjonalny, pod każdym względem.

Gruntowna wiedza w wiedzownikach i lekcjach wideo, poligon wojskowy w ćwiczebnikach, odkrycie resztki tajemnic (jeśli jeszcze się pojawiały) w klucznikach – to główna zawartość Misji. Ale jest też ogrom spływającej motywacji prosto od Ewy, no i tyle bonusów, że aż się nie chce wierzyć.
Olga Smolec-Kmoch
Olga Smolec-Kmochkorektorka, uczestniczka kursu Misja #Interpunkcja
Czytaj więcej
Takiej dawki wiedzy nie znajdzie się nigdzie indziej.

Wszystko jest ułożone w logiczne ciągi, dzięki czemu łatwiej szukać odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości.

Dzięki kursowi Ewy zyskałam zawodową pewność siebie!
Agnieszka Olga
Agnieszka Olgatłumaczka i początkująca korektorka, uczestniczka kursu Misja #Interpunkcja
Czytaj więcej
Misja stała się moim codziennym radosnym rytuałem, na który czekam. Nigdy nie czułam takiego wsparcia motywacyjnego!

Ach, gdyby wszyscy mentorzy i nauczyciele tak nas wspierali, zachęcali, chwalili!

I jest to na tyle miłe i skuteczne, że wystarczy, jeśli ta zachęta i entuzjazm płyną do nas z maili i nagrań wideo.
Ania
Aniakorektorka, uczestniczka webinaru „3 sposoby na interpunkcję”
Czytaj więcej
Szkoda, że nie wpadłam na Ewę wcześniej!

Moja kariera pewnie nabrałaby rozpędu lata świetlne temu 🙂
Ewa
Ewawirtualna asystentka, uczestniczka minikursu dla niepolonistów
Czytaj więcej
Nie spodziewałam się takiego ogromu wiedzy w tak małej formie. Przerobiłam trzy lekcje i robię coraz większe oczy.

Kurs jest wspaniały.

Już czuję, że będę potrzebowała zgłębienia języka polskiego. Bardzo Ci dziękuję!
Agnieszka Lorek
Agnieszka Lorek korektorka, uczestniczka kursu Misja #Interpunkcja
Czytaj więcej
Jeśli chcesz zostać korektorką, kurs korekty tekstu i Misja #Interpunkcja to konieczność! Dzięki Misji czuję się pewniej, stawiając przecinki w redagowanych przeze mnie tekstach.

W tej chwili przerabiam po lekcji dziennie. Chciałam pracować z kursem zgodnie z lekcjami – i tak robię – ale aż przebieram nogami, żeby dobrać się do modułu o przecinku – to już wkrótce.

Nie czuję się zawalona materiałami – mam takie poczucie, że jeśli materiałów jest dużo, to kurs jest po prostu dobrze przygotowany, przemyślany. A ten taki jest; jestem nim zachwycona!
Poprzedni
Następny

Wypełnij formularz
i zapisz się na szkolenie za 0 zł.

25 lipca (czwartek) o 19:00.

Otrzymasz też link do powtórki.

.

Kto za tym stoi?

Ewa. Ewa Binda

Edukatorka, mentorka, redaktorka, korektorka, copywriterka, coachka.

Od dzieciństwa mnóstwo czytałam i w ten sposób bezwiednie wyczulałam swój wewnętrzny radar na błędy: każda wytropiona literówka sprawiała więcej radości niż lody waniliowe z polewą truskawkową.

Z polskiego zawsze miałam szóstki, pisałam najdłuższe wypracowania z całej klasy i poprawiałam błędy w wypracowaniach koleżanek.

Nie miałam pojęcia, że kiedyś będę na tym zarabiać.

Że to, co przychodzi mi z taką lekkością i co sprawia przyjemność, stanie się moim sposobem na życie.

Zwłaszcza że nie skończyłam polonistyki i kiedy 16 lat temu zaczęłam pracę w wydawnictwie, korekta była dla mnie jak dziura w rajstopach – nie miałam o niej pojęcia.

Chcę Ci pokazać, że Ty też możesz robić to, co kochasz.

Że mając strategię i wsparcie, możesz szybciej dotrzeć do celu.

W portfolio mam niemal 400 książek.

O mojej skuteczności przekonały się różne wydawnictwa, m.in.:

Bezdroża

Euro Pilot

Wydawnictwo Szkolne PWN

Pascal

Wydawnictwo prawnicze Od.Nowa

Zielona Sowa

Dragon

Srebrny Las

SBM

Papierowy Księżyc

Damidos

SQD Alliance

Samo Sedno

Wydawnictwo Edukacyjne Sobik

Ibis

Wydawnictwo Polonsky

Corporate Publishers

Tandem.

Moja firma jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, a w moich projektach edukacyjnych wzięło udział kilka tysięcy osób. 

Ewa Binda - korektora - redaktorka

Tak, chcę otrzymać prezent!

.

Tak, chcę otrzymać prezent! Cokolwiek.

Tak, chcę otrzymać prezent!

.

Chcesz, żeby Twój tekst był zniewalająco obłędny?
Chętnie przygotuję dla ciebie ofertę.